Zdrojowa Invest | twórca i lider condo w Polsce :: INWESTYCJE >> Cristal Resort Szklarska Poręba >> Szklarska Poręba

bpl

  • VacationClub Resort

bpf

  • Baltic Park Loft

rrk

  • Radisson Resort Kołobrzeg

Szklarska Poręba


Szklarska Poręba to jedna z najpiękniejszych górskich miejscowości. Położona jest u podnóża Szrenicy w dolinie rzeki Kamiennej na pograniczu Karkonoszy oraz Gór Izerskich. Otoczone dziewiczymi lasami miasto obfituje w wiele atrakcji turystycznych, sportowych oraz cs_star-02krajoznawczych.

W sezonie zimowym jest niezwykle popularnym ośrodkiem narciarskim.  Oprócz warunków klimatycznych podobnych do walorów alpejskich miejscowości, może poszczycić się jedną w najnowocześniejszych narciarskich infrastruktur w kraju.

Okolica Szklarskiej Poręby to także doskonałe miejsce na długie i malownicze wędrówki po górach. Przecina się tutaj wiele szlaków turystycznych zarówno pieszych jak i rowerowych, które  zapewniają wspaniały aktywny wypoczynek podczas sezonu letniego.

Szklarska Poręba to także miejsce obfitujące w zabytki oraz ciekawostki przyrodnicze. W Muzeum Ziemi można obejrzeć bogate zbiory kamieni ozdobnych i szlachetnych pochodzących głównie z Sudetów oraz wyroby rzemiosł artystycznych ze szkła, ceramiki, drewna i kamieni. Amatorów sztuki hutniczej zaciekawi z pewnością Leśna Huta. Udostępniona turystom nadal produkuje szklane cuda tradycyjnymi technikami. Można tam również dokonać drobnych zakupów przedmiotów wytworzonych na miejscu oraz poznać historię regionu silnie związaną z hutnictwem.

Jednym z ciekawszych zabytków Szklarskiej Poręby jest wybudowany pod koniec XIX wieku dom Geharta i Carla Hauptmannów. Dom laureata Nagrody Nobla oraz jego brata, stał się miejscem spotkań twórców związanych z funkcjonującą w Szklarskiej Porębie kolonią artystyczną. Obecnie, w budynku znajduje się Karkonoskie Muzeum.  

Warto także odwiedzić dom Wlastimila Hofmana – malarza, ucznia Jacka Malczewskiego. Choć zabytek znajduje się aktualnie w prywatnych rękach, po wcześniejszym kontakcie, właściciele udostępniają go zwiedzającym.

Szklarska Poręba szczyci się także pięknym Kościołem pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP, oraz kościołem cmentarnym - neogotycką kaplicą z XVII wieku przebudowaną  w barokowym stylu.

Okolice Szklarskiej Poręby to również atrakcje przyrodnicze. Warto m.in. zobaczyć najwyższy w Sudetach wodospad Kamieńczyka o długości 27 metrów. Godny uwagi jest także Wodospad Szklarki o wysokości 13,3 metra, znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, przez który przechodzi odcinak potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. 

Jedną z największych atrakcji Szklarskiej Poręby jest Chybotek, czyli grupa złożona z kilku skał ułożonych jedna na drugiej. Najwyżej położony kamień bardzo łatwo można rozkołysać. Z miejscem wiąże się wiele walońskich legend i podań.

Jednym z najbardziej osławionych miejsc w okolicach Szklarskiej Poręby jest Zakręt Śmierci. Znajduje się na Drodze Sudeckiej, pomiędzy Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój, na wysokości 775m n.p.m. Miejsce, gdzie droga zatacza łuk prawie 1800, pochłonęło wiele ofiar wypadków samochodowych. Jednocześnie jest wspaniałym punktem widokowym panoramy Karkonoszy miasta i Kotliny Jeleniogórskiej.

 

 


Illinois Payday Loans should not be obtained by people who do not have the capacity to repay the lenders.