Zdrojowa Invest | twórca i lider condo w Polsce :: ZDROJOWA INVEST >> Zdrojowa Events >> Stec i Kołpanowicz

bpl

  • VacationClub Resort

bpf

  • Baltic Park Loft

rrk

  • Radisson Resort Kołobrzeg

Stec i Kołpanowicz

Galeria Sztuki Współczesnej gościła wystawę dwóch niezwykłych artystów: Grzegorza  Steca i Marcina Kołpanowicza. Prace można było oglądać od 11.06.2010 do 4.07. 2010

 

Twórczość Grzegorza Steca oparta jest na efektach świetlnych, które nadają jego malarstwu drugi wymiar. Za bohatera wybiera często tłum, który jest skłębioną i zdeformowaną masą. Człowieka przedstawia jako cząstkę tej ludzkiej masy dręczoną przez szaleństwa i traumy. Artysta miał ponad 50 indywidualnych wystaw zarówno w kraju jak i zagranicą. W latach 1996-2002 był rezydentem The Society for Arts w Chicago. Jego obrazy wykorzystywane były na okładki książek, płyt i plakatów.

 

Twórczość Marcina Kołpanowicza opiera się na malarstwie olejnym oraz pastelach. Jest autorem plakatów, portretów, ilustracji oraz realizacji sakralnych. Brał udział w przeszło 20 wystawach indywidualnych oraz wielu ekspozycjach zbiorowych zarówno w kraju jak i zagranicą. Jego prace znajdują się w muzeach, a także kolekcjach krajowych i zagranicznych. Był wielokrotnie nagradzany, m.in. na Międzynarodowym Biennale Pasteli w Nowym Sączu, Biennale Ilustracji w Bratysławie. Duży wpływ na twórczość artysty miał jego ojciec Andrzej Kołpanowicz – znany krakowski malarz oraz jego pierwszy nauczyciel.