Zdrojowa Invest | twórca i lider condo w Polsce :: Zdrojowa Eco Friendly

bpl

  • VacationClub Resort

bpf

  • Baltic Park Loft

rrk

  • Radisson Resort Kołobrzeg

Zdrojowa Eco Friendly

Zdrojowa_Invest-Eco_Friendly-pieczatka-stamp_08.09.2011

 

Zdrojowa Invest zwraca szczególną uwagę na ochronę środowiska i rozsądne korzystanie z jego zasobów, a także wspieranie społeczności lokalnej.

 

Jako świadomy developer stosujemy przyjazne środowisku rozwiązania konstrukcyjne, które są już planowane na etapie projektowania budynków. Zaliczyć do nich należy m.in.: bardzo nowoczesny system zarządzania energią jakim jest rekuperacja, znaczące ograniczenie zużycia wody dzięki zastosowaniu systemu eco-smart, oświetlenie ledowe uzupełnione żarówkami energooszczędnymi, a także super oszczędne windy KONE wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Naturalną kontynuacją są działania operacyjne w hotelach, gdzie goście mogą sami zdecydować jak często życzą sobie aby ręczniki i pościel były prane. Używane detergenty firmy Ecolab nie zawierają fosforanów i niemal w 100% ulegają biodegradacji. W SPA i salonie fryzjerskim stosujemy przyjazne środowisku kosmetyki. Zwracamy uwagę nawet na najdrobniejsze szczegóły, takie jak karton z recyklingu, w który pakowane są mydełka w pokojach gościnnych.

 

Mając na uwadze zdrowie naszych gości wprowadziliśmy całkowity zakaz palenia, udostępniamy rowery i zestawy do Nordic Walking – aktywność fizyczna nie tylko jest korzystna dla zdrowia, ale taki sposób spędzania wolnego czasu zmniejsza emisję CO2. Holding stawia nie tylko na samą ochronę środowiska, lecz także na pomoc ludziom mieszkającym w danym regionie. Obecnie zatrudniamy ponad 200 osób, a liczba ta będzie rosła z każdą kolejną inwestycją. W procesie rekrutacji respektujemy równości płci i aktywnie wspieramy rozwój kariery kobiet. Nie pozostajemy obojętni, także wobec małych milusińskich i z przyjemnością gościmy zwierzęta, aby wybawić z problemu ich właścicieli podczas wypoczynku.

 

Zdrojowa Invest to także przykład partnerskiej współpracy biznesu i samorządu dla dobra społeczności lokalnej. Wspólnie z Urzędem Gminy w Ustroniu Morskim włączyliśmy się w międzynarodową akcję Sprzątanie Świata. Nie ograniczyliśmy się tylko do wolontariatu pracowniczego, ale dodatkowo wsparliśmy również finansowo piknik dla dzieci z Zespołu Szkół w Ustroniu Morskim. Działalność polegająca na edukacji ekologicznej będzie świadomie rozwijana i kontynuowana w przyszłości.

 

Dobro społeczności lokalnej, podtrzymanie walorów uzdrowiskowych oraz ochrona środowiska naturalnego są dla nas niekwestionowanym priorytetem.